تور اتریش اسپانیا نوروز 97
 • تور اتریش اسپانیا نوروز 97

  4 شب وین 4 شب بارسلون

  وین

  یک تور خوب دور اروپا که نه اصلاً بهترینش هم که باشد، تا وقتی جایی برای پایتخت اتریش وین، در برنامه‌‌ هایش نگذاشته باشد، بی‌تردید چیزی کم دارد! توراتریش توری به یاد ماندنی است.

  یکی از منابع خوب برای علاقه مندان به شهر وین وب سایت رسمی این شهر است که دراین درگاه می توانید آن را بیابید. همچنین سایت لونلی پلنت یکی از قوی ترین درگاهها را راجع به دیدنی های وین است.

  شهری که هنوز مردمانش شب هنگام، دست‌ افشان و پای‌ کوبان از خانه و کاشانه به سوی آوای دلربای والتسی از شاهکار های معروف اشترآوس روانه می‌ شوند. همه اینها در تور اتریش در دسترس شما است.

  این شهر زیبا در تور اتریش در کنار دانوب آبی آرمیده است. سازمان یونسکو در سال 2001 میلادی به هدف ارج نهادن به ارزش تاریخی هسته‌ی کهن‌ این شهر، آن را به فهرست میراث جهانی افزود.

  وین در تور اتریش درطول سده‌ های میانه، نخست در قلب امپراتوری مقدس روم و سپس در کانون امپراتوری بزرگ و قدرتمند اتریشی – مجاری هاپسبورگ قرار گرفت.

  یادگار های به جای مانده از گذشته‌ی پرنقش و با شکوه این شهر در هر گوشه و کنار به چشم می‌ خورد؛ تور اتریش شما را به بازدید از این شهر می برد.

  از کاخ سلطنتی هاپسبورگ در تور اتریش گرفته تا طاق مقبره‌ های شاهان آن امپراتوری‌ و شمار بالای کاخ – باغ‌ های با شکوه این دوره مانند؛ کاخ بِلوِدیر (کلاه فرنگی) و باغ شون بورن که محل قدیمی‌ ترین باغ‌ وحش اروپاست. در عکس زیر نمایی از کاخ شونبرون دیده می شود.

  تور اتریش تور وین کاخ شونبرون وین

  به‌ راستی که گوشه گوشه‌ی‌ این شهر مکان‌ های دیدنی بسیاری خواهیم دید که یکی از دیگری معروف‌ ترند؛ مانند مدرسه‌ی سوارکاری اسپانیایی، کلیسای سنت استفن و بلوار رینگ؛ بلواری که با بنا‌ های برجسته‌‌ همگانی‌ اش گویی شهر را آذین بسته است.

  اما آثار دیدنی وین در تور اتریش بیش از این‌ هاست. از آن میان باید به تفرجگاه پراتر اشاره کرد. افزون بر آن، می‌ توان از 250 جاذبه گردشگری دیگر شهر یاد کرد که شاید مهم‌ ترین‌ شان، چرخ‌‌ و فلک عظیمی ‌باشد که در فیلم معروف اورسن وِلز به نام مردِ سوم به تصویر کشیده شده.

  وین، با شمار بالای باغ‌ ها و بوستان‌ هایش یکی از سرسبز ترین شهر های اروپا به شمار می‌ آید. این شهر در زمینه‌ی فرهنگ نیز حرف‌ های بسیاری برای گفتن دارد.

  چرا که مرکز بهترین تئاتر ها، اُپرا ها، موزه‌ ها و تالار های اجرای موسیقی کلاسیک است، که نه تنها آثار مشهور موسیقی‌ دانانی چون اشتراوس، بتهون، وموتسارت را در آن‌ ها اجرا می‌ کنند، که آثار آهنگسازان پیش از آن‌ ها را نیز شامل می‌ گردد.

  گفتنی است که آدولف هیتلر سال‌ های 1907 تا 1913 میلادی را در این شهر گذرانده است. او در تلاشی نافرجام سعی کرد تا به آکادمی هنر وین پای بگذارد که نشد!

  در هر حال امروز در این شهر، از او جز به بدی و تلخی یاد نمی‌ شود. گردشگران در این شهر نه تنها از معماری معاصر و پدیده‌ های فرهنگی و هنری بسیاری که در آن جریان دارد بهره می‌ برند که آنانی که اهل خورد و خوراک و لذت از طعم‌ های متفاوت‌ اند، می‌ توانند از غذا های خوشمزه، کافه‌ های سرزنده و شب‌ های وین که شهرتی جهانی دارند، بهره‌ مند شوند.

  دیدار از جزیره دانوب از مواردی است که به هیچ‌ وجه نباید در تور اتریش از قلم انداخت. کافه پاتوق‌ ها، رستوران‌ ها، کلوپ‌ های شبانه، ورزشگاه‌ ها، مسابقات ورزشی و سرانجام ساحل شنی دانوب هر بیننده‌ای را سر ذوق می‌ آورد.

  در شکل زیر نمایی از طلوع خورشید در شهر وین دیده می شود.

  تور اتریش وین تور 5 روزه اتریش

  از دیگر دیدنی های جذاب این شهر می توان به گنجینه قدیمی ‌هوف برگ؛ محل نگهداری جواهرات سلطنتی سلسله‌ی هاپسبورگ است اشاره کرد. همچنین سرای هوندرت واسِر؛ خانه‌ی آپارتمان- شکل مدرن و شگفت‌ آوری با سقف شیشه‌ای و درختکاری زیبای نمای بیرونی که از پشت پنجره‌ ها پیداست.

  محله موزه‌ها برخی از اصطبل‌ های شاهانه که به موزه‌ های گوناگون تبدیل شده؛ مثل موزه هنر های معاصر. دروازه‌ی ساعت انکرِ آرت نووا که دو ساختمان را در هوهِر مارکت یعنی کهن‌ ترین میدان وین، با پلی به هم وصل می‌ کند.

  کاخ‌ های روکوکو- بلوِدر با مجموعه‌ای از تزئینات اتریشی و باغ‌ های شگفت‌ آور دامنه‌ی آلپ (بهترین زمان دیدار فصل بهار است). چشم‌ انداز زیبای پانورامایی از بالای برج دانوب با 352 متر ارتفاع، همراه با کافه - رستوران چرخان هم خالی از لطف نیست.

  بارسلون

  بارسلون، دومین شهر بزرگ اسپانیا، پایتخت بخش خود مختار کاتالونیا، در کنار دریای مدیترانه جای دارد. این شهر با مختصات ناب‌ اش از مقاصد گردشگری سرزنده و پرشور وهیجان اسپانیا به شمار می‌ رود. هسته‌‌ی بخش کهن بارسلون در محله‌ی بَری گوتیک واقع شده که از سده‌ های میانه برجامانده است و هنوز چون نگینی در دل این شهر می‌ درخشد.

  بیشتر ساختمان‌ های بارسلون به سده‌ های میانه می‌ رسند. با این همه، بنا های کهن‌ تری هم در این شهر به چشم می‌ خورند که به دوران اقامت رومیان مربوط می‌ شوند. گسترش سبک نوی معماری کاتالان در این شهر، به سال‌ های 1885 تا 1950 میلادی باز می‌ گردد. (این سبک در بقیه‌ی اروپا به نام هنر نو یا آرت نوُوا شناخته ‌می‌ شود).

  در جای جای بارسلون، یادگار های ارزنده‌ ای از این معماری با شکوه به چشم می‌ خورد که بسیاری از آن‌ ها در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو درآمده‌ اند. به‌ طور ویژه باید به بنا هایی هنر معمار بزرگ آنتونی گائودی (1852 تا 1926 میلادی) اشاره کنیم که به‌ راستی ستایش‌‌ برانگیزند. 

  مشهور ترین آثر گائودی مجموعه‌ آپارتمانی است به نام کازا میا. وی طرح نمای مواج بسیار ممتاز این اثر را از صخره‌ های کوهستان مقدس کاتالونیا الهام گرفت. اهالی بارسلون این بنای با شکوه را در زمان ساخت‌ اش یعنی سال 1905 تا سال 1907  میلادی زشت و بد منظر می‌ دانستند و به همین خاطر به آن نام مستعار لاپدرِرا داده بودند، که به معنای توده‌‌‌ی برهم انباشته است. 

  بزرگ‌ ترین دستاورد گائودی را می‌ توان کلیسای لا ساگرادا فامیلیا (خانواده‌ مقدس) دانست که از سال 1884 میلادی به مهم‌ ترین دغدغه و هدف وی تبدیل شد. او برای طرح و بنای این کلیسا، با وسواس تمام چهل سال وقت گذاشت. این بنا چهار برج دارد که با سرامیک‌ های رنگی آراسته شده‌‌ اند و چهار ایوان سنگی که به‌ نظر می‌رسد از موم داغ ساخته شده باشند.

  از دیگر آثار گائودی می‌ توان به خانه‌ی کازا باتیو و سرای پائولا و پارک گوئل اشاره کرد. افزون بر این‌ ها شاهکار های دیگر معماری بارسلون، اثر معمارانی مانند لوییز دومانچه‌‌ای مونتانر هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ اند که از آن میان می‌ توان به قصر موسیقی کاتالان و بیمارستان سنت پآو اشاره کرد. 

  بارسلون موزه‌ های دیدنی بسیار گوناگونی هم دارد. موزه‌ی ملی هنر کاتالوینا مجموعه‌ی ارزشمندی از هنر رومانسک را در خود جای داده است. درحالیکه در موزه‌ های دیگر شهر مانند موزه‌ی آنتونی تاپیس، پیکاسو و موزه‌ خوان میرو مجموعه‌ های بی‌ همتایی از شاهکار های این هنرمندان نام‌ آشنای جهانی نگهداری می‌ شود.

  از دیگر موزه‌ های ستایش‌ برانگیز بارسلون می‌ توان از موزه‌ های تاریخ و باستان‌ شناسی مانند موزه‌ی تاریخ شهر، موزه‌ی تاریخ کاتالونیا، موزه‌ی باستان‌شناسی کاتالونیا و موزه‌ی دریانوردی بارسلون نام برد.

  از دیگر دیدنی های جذاب این شهر می توان به قصر(پالائو) و پارکِ گوئل؛ عمارت با شکوهی که توسط گائودی به‌ عنوان قطب صنعتی شهر و جهت سرگرم کردن مهمانان ممتاز گوئل طراحی شده؛ و پارکی که آن هم توسط گائودی و با الهام از باغ‌ های انگلیسی طراحی شد.

  از اینجا می‌ توان چشم‌ انداز‌ های فوق‌ العاده‌ای از بارسلون و خلیج‌ اش را تماشا کرد. سالن کنسرت پالائو دِ لا موریکا کاتالانیا که بین سال‌ های 1905 تا 1908 میلادی به سبک مدرن کاتالان بنا شد و امروزه از میراث جهانی یونسکو است. 

  همچنین موزه ی پیکاسو و کلیسای لا ساگرادا فامیلیا که معمار گائودی پر آوازه به مدت چهل سال روی این کلیسای شگفت‌ انگیز کاتولیک رومی کار کرد. از آنجا که این بنای درخشان ناتمام باقی ماند به شوخی می‌ گفت: مشتریانم عجله‌ ای ندارند. بهتر است بدانید که خیابان معروف لاس رمبلاس به هنگام غروب، با اجرا های رنگارنگ خیابانی زنده می‌ شود. 

   
   

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط