تور جزایر قناری نوروز 97
 • تور جزایر قناری نوروز 1397

  5 شب تنریف و 3 شب بارسلون

  تنریف

  جزیره ی تنریف از بزرگ‌ ترین جزیره های هفت جزیره‌ای است که مجموعه ی جزایر قناری را تشکیل می‌ دهند. قناری یا کاناری از ریشه‌ی لاتین می باشد و نام پرنده‌ی قناری از نام این جزیره‌ ها گرفته شده است چرا که این پرنده بومی این منطقه است. جزایر قناری در اقیانوس اطلس و در مقابل کرانه‌ های آفریقا قرار دارند. 

  پایتخت این جزیره سانتا کروس د تنریفه بوده و همچنین این شهرستان پایتخت جزایر قناری است. یکی دیگر از شهرستان‌ های مهم این جزیره سان کریستبال د لا لاگونا می باشد، که از سال ۱۹۹۹ میلادی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

  تنریف شباهت بسیار زیاد و عجیبی به ماه دارد طوری که حتی آزمایش های انجام شده هم در پارک ملی تید، این جزیره شباهت ها را تائید می کند. جزیره تنریف برای انجام برخی آزمایش ها بسیار محبوب و ایده ال می باشد. عرض جغرافیایی این منطقه به گونه ای است که خورشید در افق پایین تر قرار می گیرد و به همین دلیل سایه های طولانی تری را ایجاد می کند و دره های عمیق در سایه های دائمی قرار می گیرند.

  همچنین آب های یخ زده و دهانه ها از نظر علمی در این منطقه بسیار اهمیت دارند. جزایر تنریف علاوه بر سواحل زیبا و جنگل‌ های با‌شکوه، برای مکان‌ های دیدنی و حتی تاریخی خود نیز بسیار شهرت دارند.

   

  بارسلون

  بارسلون، دومین شهر بزرگ اسپانیا، پایتخت بخش خود مختار کاتالونیا، در کنار دریای مدیترانه جای دارد. این شهر با مختصات ناب‌ اش از مقاصد گردشگری سرزنده و پرشور وهیجان اسپانیا به شمار می‌ رود. هسته‌‌ی بخش کهن بارسلون در محله‌ی بَری گوتیک واقع شده که از سده‌ های میانه برجا مانده است و هنوز چون نگینی در دل این شهر می‌ درخشد.

  بیشتر ساختمان‌ های بارسلون به سده‌ های میانه می‌ رسند. با اینهمه، بنا های کهن‌ تری هم در این شهر به چشم می‌ خورند که به دوران اقامت رومیان مربوط می‌ شوند. گسترش سبک نوی معماری کاتالان در این شهر، به سال‌ های 1885 تا 1950 میلادی باز می‌ گردد.

  (این سبک در بقیه‌ی اروپا به نام هنر نو یا آرت نوُوا شناخته ‌می‌ شود). در جای جای بارسلون، یادگار های ارزنده‌ ای از این معماری با شکوه به چشم می‌ خورد که بسیاری از آن‌ ها در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو درآمده‌ اند. به‌ طور ویژه باید به بنا هایی هنر معمار بزرگ آنتونی گائودی (1852 تا 1926) اشاره کنیم که به‌ راستی ستایش‌‌ بر انگیزند. 

  مشهور ترین آثر گائودی مجموعه‌ آپارتمانی است به نام کازا میا. وی طرح نمای مواج بسیار ممتاز این اثر را از صخره‌ های کوهستان مقدس کاتالونیا الهام گرفت. اهالی بارسلون این بنای با شکوه را در زمان ساخت‌ اش یعنی سال 1905 تا سال 1907 میلادی زشت و بد منظر می‌ دانستند و به همین خاطر به آن نام مستعار لاپدرِرا داده بودند، که به معنای توده‌‌‌ی برهم انباشته است. 

  بزرگ‌ ترین دستاورد گائودی را می‌ توان کلیسای لا ساگرادا فامیلیا (خانواده‌ مقدس) دانست که از سال 1884 میلادی به مهم‌ ترین دغدغه و هدف وی تبدیل شد. او برای طرح و بنای این کلیسا، با وسواس تمام چهل سال وقت گذاشت. این بنا چهار برج دارد که با سرامیک‌ های رنگی آراسته شده‌‌ اند و چهار ایوان سنگی که به‌ نظر می‌ رسد از موم داغ ساخته شده باشند.

  از دیگر آثار گائودی می‌توان به خانه‌ی کازا باتیو و سرای پائولا و پارک گوئل اشاره کرد. افزون بر این‌ ها شاهکار های دیگر معماری بارسلون، اثر معمارانی مانند لوییز دومانچه‌‌ای مونتانر هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ اند که از آن میان می‌ توان به قصر موسیقی کاتالان و بیمارستان سنت پآو اشاره کرد. 

  بارسلون موزه‌ های دیدنی بسیار گوناگونی هم دارد. موزه‌ی ملی هنر کاتالوینا مجموعه‌ی ارزشمندی از هنر رومانسک را در خود جای داده است. درحالیکه در موزه‌ های دیگر شهر مانند موزه‌ی آنتونی تاپیس، پیکاسو و موزه‌ خوان میرو مجموعه‌ های بی‌ همتایی از شاهکار های این هنرمندان نام‌ آشنای جهانی نگهداری می‌ شود.

  از دیگر موزه‌ های ستایش‌ برانگیز بارسلون می‌ توان از موزه‌ های تاریخ و باستان‌ شناسی مانند موزه‌ی تاریخ شهر، موزه‌ی تاریخ کاتالونیا، موزه‌ی باستان‌ شناسی کاتالونیا و موزه‌ی دریانوردی بارسلون نام برد. 

  از دیدنی های این شهر می توان به قصر(پالائو) و پارکِ گوئل؛ عمارت با شکوهی که توسط گائودی به‌ عنوان قطب صنعتی شهر و جهت سرگرم کردن مهمانان ممتاز گوئل طراحی شده؛ و پارکی که آن هم توسط گائودی و با الهام از باغ‌ های انگلیسی طراحی شد.

  از اینجا می‌ توان چشم‌ انداز‌ های فوق‌ العاده‌ای از بارسلون و خلیج‌ اش را تماشا کرد. سالن کنسرت پالائو دِ لا موریکا کاتالانیا که بین سال‌ های 1905 تا 1908 میلادی به سبک مدرن کاتالان بنا شد و امروزه از میراث جهانی یونسکو است. همچنین موزه ی پیکاسو که دیدن آن خالی از لطف نیست. 

  کلیسای لا ساگرادا فامیلیا؛ معمار گائودی پرآوازه به مدت چهل سال روی این کلیسای شگفت‌ انگیز کاتولیک رومی کار کرد. از آنجا که این بنای درخشان نا تمام باقی ماند به شوخی می‌ گفت: مشتریانم عجله‌ای ندارند. خیابان معروف لاس رمبلاس به هنگام غروب، با اجرا های رنگارنگ خیابانی زنده می‌ شود. 

   

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط