قوانین و مقررات سامانه رزرو اینترنتی ماژلان


 

 1. کلیه عملیات­های خرید بلیط در سایت ماژلان مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک کشور بوده و هرگونه تخلف از قوانین مزبور تحت پیگرد قانونی قرارخواهد گرفت. خریدار با تایید این گزینه اظهار می­نماید که از کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.
 2. خرید بلیط در وب سایت فروش اینترنتی ماژلان با کارت­های بانکی معتبر ایرانی از جمله کارت­های عضو شبکه شتاب امکان پذیرد است.
 3. تمامی زمان های درج شده در بلیط به وقت محلی می­باشد.
 4. امکان انتقال بلیط به شخص ثالث و غیر وجود ندارد و شرایط مندرج در بلیط به منزله مفاد قرارداد بین شرکت هواپیمایی و مسافر باشد و صدور بلیط توسط شرکت هواپیمایی برای مسافر، به منزله قبولی تمام شرایط مندرج در بلیط و قوانین و مقررات و رویه های جاری شرکت هواپیمایی، از سوی مسافر می باشد
 5. پاسپورت مسافرین در پروازهای بین المللی باید از شروع سفردارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد. بدیهی است مسئولیت ناشی از عدم توجه به اعتبار پاسپورت برعهده مسافر خواهد بود..
 6. مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا و پاسپورت در مسیرهای خارجی به عهده مسافر می باشد.
 7. وارد نمودن شماره پاسپورت با حروف و اعداد به صورت کامل الزامی است.
 8. مسافر طبق قوانین و مقررات جاری کشور مبداء و کشور یا کشورهای مقصد، موظف به رعایت الزامات قانونی برای سفر از جمله اعتبار کافی پاسپورت و اعتبار و صحت ویزای صادره و یا سایر مجوزهای لازم جهت سفر و غیره، می­باشد. مسافر متعهد به پرداخت هرگونه هزینه احتمالی و خسارت وارد بر متصدی حمل و نقل می باشد.
 9. مسئولیت ثبت هرگونه اطلاعات نادرست در ثبت شماره ملی به عهده مسافر می­باشد و هرگونه تخلف پیگرد قانونی دارد
 10. برای خرید بلیط مسافران خارجی ثبت شماره پاسپورت به جای شماره ملی الزامی است.
 11. همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی، گذرنامه (در پرواز های خارجی) و روادید (در صورت نیاز) جهت صدور کارت پرواز الزامی است. مسافر بر طبق قوانین و مقررات جاری، موظف به رعایت الزامات قانونی برای سفر می باشد.
 12. بلیط یک طرفه به مسافرانی تعلق میگیرد که اقامت و یا پاسپورت کشور مقصد را داشته باشند.
 13. بلیط­های دو طرفه خارجی ، اگر مسیر برگشت کنسل شود ، مبلغ کل بلیت یک طرفه کسر شده و مابقی به حساب مسافر استرداد می­شود.
 14. توجه فرمایید ثبت آدرس ایمیل هنگام خرید بلیط در مسیر دبی الزامی می­باشد.
 15. توجه فرمایید در صورتی که در بلیط­های خارجی از مسیر رفت استفاده نشود مسیر برگشت به صورت خودکار باطل می­شود. لذا خواهشمند است هیچگونه تغییری در آن ایجاد نفرمایید و جهت استرداد مبلغ بلیت با شماره 22829327 تماس حاصل فرمایید.
 16. مسافر نوزاد کمتر از دوسال، مسافر خرد سال بین دو تا دوازده سال و مسافر بزرگسال بیشتر از دوازده سال می باشد در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده سنی، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 17. نرخ بلیط کودک بالای دوسال معادل 75 درصد نرخ بزرگسال و نرخ کودک زیر 2 سال معادل 10 درصد نرخ بزرگسال خواهد بود.
 18. خرید بلیط تخفیف دار اعم از دانشجویی، مسافر بالای 60 سال و کارت جانبازی یا شاهد از طریق سایت امکانپذیر نیست.
 19. به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار و نوزادان کمتر از 7 روز ، افراد با بيماري هاي قلبي ـ عروقي ، بيماري هاي تنفسي ، صرع ، آنمي شديد و ديابت مليتوس كنترل نشده و كساني كه دياليز مي شوند و از داروهاي تضعيف كننده سيستم ايمني استفاده مي­نمايند و يا هرگونه بيماري كه سبب منع سفر هوايي باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد. همچنين دارو هاي مورد نياز خود را در طول سفر و در داخل كيف دستي خود بهمراه داشته باشند.
 20. مسافر متعهد می­باشد به اعلان­های فرودگاه و شرکت هواپیمایی و زمان مندرج در کارت پرواز جهت سوار شدن و زمان بسته شدن گیت خروجی در هر پرواز، توجه نموده و در زمان های اعلام شده در محل مربوطه جهت انجام تشریفات پروازی حضور یابد. مسافر شخصاً مسئول هرگونه عدم حضور در زمان های اعلام شده بوده و پرواز هواپیما به دلیل تأخیر یا عدم حضور مسافر، به تعویق نخواهد افتاد.
 21. شرکت هواپیمایی حق دارد در صورتیکه بنا به تشخیص مقامات فرودگاهی یا خدمه پروازی یا نمایندگان شرکت هواپیمایی مستقر در فرودگاه و یا مراجع قانونی و قضایی، آغاز یا ادامه سفر مسافری موجب احتمال ایجاد اختلال در ایمنی یا امنیت پرواز گردد یا نسبت به سایر مسافرین تهدید محسوب شود یا مسافر در فهرست ممنوع پرواز باشد، از آغاز یا ادامه سفر مسافر مربوطه جلوگیری نماید.
 22. حضور مسافر در فرودگاه، دو  ساعت قبل از پرواز در پروازهای داخلی و سه ساعت قبل از پرواز در پروازهای خارجی، الزامی است.
 23. شرکت هواپیمایی حق دارد بنابر محدودیت های فنی یا عملیاتی، نسبت به تغییر زمان انجام پرواز، نوع هواپیما و کابین و کلاس پروازی، اقدام نماید. تغییر زمان انجام پرواز در صورت امکان و وجود فرصت کافی و صحیح بودن اطلاعات تماس اعلام شده برای مسافر، به شماره اعلام شده اطلاع رسانی می شود.
 24. آخرین زمان برای تغییر تاریخ و کنسل نمودن بلیت پروازهای داخلی و خارجی حداکثر چهار ساعت قبل از ساعت پرواز می باشد.  
 25. در کلیه پروازهای داخلی و خارجی، قوانین تغییر تاریخ، کنسلی بلیط و حداکثر بار مجاز با توجه به کلاس نرخی متغیر می­باشد. برای اطلاع از قوانین مذکور بعد از جستجو و انتخاب پرواز به قسمت"قوانین تغییر و کنسلی بلیط" در جدول تفکیک قیمت توجه فرمایید.
 26. هرگونه تغییر در پرواز داخلی شامل جریمه بوده و درصد جرایم مشابه شرایط کنسلی می باشد.
 27. بلیط­های اینترنتی صرفا از وب سایت فروش اینترنتی ماژلان قابل استرداد است. همچنین تغییر تاریخ یا کنسلی فقط بایستی از طریق وب سایت فروش اینترنتی ماژلان انجام پذیرد. پس از باطل نمودن بلیط، مبلغ آن به صورت اتوماتیک به حسابی که وجه بلیط خریداری شده ، از آن پرداخت شده ، بازخواهد گشت که مدت زمان بازگشت وجه تابع مقررات بین بانکی (24 تا 72 ساعت) می باشد. 
 28. در زمان تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز توسط شرکت هواپیمایی، در صورت درخواست و انصراف مسافر از پرواز پس از تماس با واحد خرید اینترنتی کل بهای بلیط مسترد می­گردد.
 29. مسافر مجاز به حمل بار همراه و غیر همراه، به میزان مندرج در بلیط بوده و حمل هر گونه بار با وزن مازاد، در صورت امکان حمل به تشخیص شرکت هواپیمایی، با پرداخت هزینه اضافه بار و بر طبق شرایط و رویه های جاری شرکت هواپیمایی صورت می گیرد.
 30. مسافری که با تحویل بار، بر چسب الصاقی بار به نام او صادر شده است، از نظر شرکت هواپیمایی مالک بار شناخته می شود و شرکت هواپیمایی تنها در برابر فرد مذکور، با رعایت شرایط قانونی و رویه ها و مقررات جاری خود پاسخگو خواهد بود. با توجه به تبعات مالی و امنیتی، به مسافرین محترم اکیداً توصیه می گردد از پذیرفتن بار سایر مسافرین یا سایر افراد و تحویل آن به شرکت هواپیمایی خودداری فرمایید و در غیر این صورت مسئولیت های حقوقی و کیفری متوجه تحویل دهنده بار خواهد بود.
 31. از آنجاییکه شرکت هواپیمایی هیچگونه اطلاع و مسئولیتی نسبت به محتویات و ارزش بار تحویل شده از سوی مسافر ندارد،در صورتیکه مسافر به تحویل هر گونه بار با ارزش از جمله و نه محدود به وجه نقد، سهام، اوراق بهادار و اسناد تجاری، جواهرات، فلزات قیمتی و یا هرگونه وسایل الکترونیکی، کلید و سوییچ، هرگونه مدارک اعم از مدارک شناسایی و احراز هویت، هر گونه بار فاسد شدنی و شکستنی، کالسکه و صندلی چرخدار، هر گونه بار با ابعاد و حجم غیر استاندارد و هر گونه بار غیر قابل قبول برای حمل در کابین، بر طبق رویه های جاری شرکت هواپیمایی، به شرکت هواپیمایی اقدام نماید، ادعای مسافر مبنی بر فقدان یا خسارت بار مذکور مسموع نبوده و مسئولیت شرکت هواپیمایی در صورت وجود شرایط قانونی، بر مبنای وزن بار تحویل شده، بر طبق و با لحاظ محدودیت های مسئولیت به شرح مذکور در قوانین و مقررات جاری و قابل اعمال ملی و بین المللی حمل و نقل هوایی می باشد.
 32. درصورت ورود هرگونه خسارت یا مفقودی بار، مسافری که برچسب الصاقی بار تحویل شده به شرکت هواپیمایی به نام او صادر شده، باید قبل از خروج از سالن تحویل بار فرم اظهار مفقودی یا خسارت بار را تکمیل و امضاء و به نماینده شرکت هواپیمایی تحویل دهد و متعاقباً باید در مهلت قانونی به شرح مقرر در کنوانسیون ورشو و پروتکل الحاقی لاهه، نسبت به طرح شکایت بطور مکتوب در دبیرخانه شرکت هواپیمایی اقدام نماید. فرم اظهار مفقودی یا خسارت بار، صرفاً بنا به اظهار مسافر برای عملیات پی گیری ادعای مطرح توسط مسافر تنظیم می شود و هیچگونه قابلیت استنادی ندارد و نیز شکایت تلقی نمی شود.
 33. مسافر متعهد می­گردد از تحویل هر گونه بار حاوی کالای ممنوعه و یا خطرناک (بر طبق قوانین و مقررات ملی و بین المللی هوانوردی و رویه­های جاری شرکت هواپیمایی) و هرگونه باری که ایمنی و امنیت پرواز، هواپیما، افراد و یا اموال موجود در هواپیما را به مخاطره می اندازد، اکیداً خودداری نماید.
 34. علاوه بر موارد فوق الذکر، شرکت هواپیمایی حق دارد از پذیرش هر گونه بار و کالایی که به تشخیص شرکت هواپیمایی غیر استاندارد بوده و یا مخاطره آمیز باشد، خودداری نماید.
 35. شرایط حمل و نقل و سایر خدمات مرتبط و مسئولیت شرکت هواپیمایی و محدودیت های آن، تابع قوانین و مقررات قابل اعمال حمل و نقل هوایی می باشد. بهره مندی مسافر از خدمات شرکت هواپیمایی به موجب این بلیط، به منزله آگاهی کامل و پذیرش کلیه قوانین و مقررات جاری و قابل اعمال حمل و نقل هوایی و مقررات و رویه های جاری شرکت هواپیمایی است.
 36. بدیهی است شرکت هواپیمایی هیچگونه مسئولیتی نسبت به حمل و نقلی که توسط سایر متصدیان حمل و نقل اعم از هوایی، دریایی، زمینی یا ریلی، حتی با هماهنگی شرکت هواپیمایی صورت گیرد، برعهده نخواهد داشت.
 37. کاربران گرامی در صورت تغییر شماره موبایل و آدرس پست الکترونیک به منظور اصلاح آن به قسمت بروز رسانی اطلاعات پروفایل سایت مراجعه فرمایید .
 38.  شماره تماس 22816500-021 قسمت رزرو اینترنتی و پست الکترونیکی info@Magelan.org پاسخگوی سوالات شما می­باشد